MEDIJSKA KONTROLA NAKON NAPADA U ISTANBULU

Odmah nakon eksplozije je Vijeće Turskog radija i televizije (RTUK) zabranilo sve intervjue vezane uz taj događaj. Ta je zabrana uslijedila nakon potpune zabrane razmjene informacija odlukom 7. komore Suda za mir u Istanbulu, koji je zabranio objavljivanje bilo kakvih mišljenja, intervjua, slika i informacija – uključujući komentare objavljene na društvenim mrežama – do daljnjega. […]

MEDIJSKA KONTROLA NAKON NAPADA U ISTANBULU

Odmah nakon eksplozije je Vijeće Turskog radija i televizije (RTUK) zabranilo sve intervjue vezane uz taj događaj. Ta je zabrana uslijedila nakon potpune zabrane razmjene informacija odlukom 7. komore Suda za mir u Istanbulu, koji je zabranio objavljivanje bilo kakvih mišljenja, intervjua, slika i informacija – uključujući komentare objavljene na društvenim mrežama – do daljnjega.

Zabrana koja se odnosi na tiskane i elektroničke medije uslijedila je odmah nakon napada i nema nikakve informacije o tome koliko će trajati. Turska je slično postupila nekoliko puta tijekom 2015. nakon terorističkog napada u Ankari.

Službeno izvješće kaže da je u samoubilačkom napadu 10 ljudi ubijeno, a 15 ranjeno. Snažna eksplozija je odjeknula u četvrti Sultan Ahmet, u kojoj se nalazi najveći broj spomenika i koju svakodnevno posjećuju deseci tisuća turista.

Više na hnd

About The Author